ПОКЛОН ПРЕД ЛЕГЕНДАТА КОТКОВ! 25 юни 2016 г. 12:00

На 30 юни 1971 година Никола Котков и Георги Аспарухов-Гунди пътуват от София за Враца, където са поканени да участват в мач по случай 50-годишнината на местния Ботев. Гунди шофира своята кола Алфа Ромео. Около 11:30 часа в прохода Витиня Алфа Ромео-то се врязва в резервоара на товарен автомобил. Следва възпламеняване и двете футболни легенди изгарят живи.
НА 25 юни СЪБОТА от 12.00 часа в градинката на жк. "Надежда" 1 (в градинката между улиците Хан Кубрат, Калотина и Вера Игнатиева - вижте картата по-долу) ще сведем глави пред паметника на Никола Котков! Да почетем и да покажем своето уважение и признание към легендата на Локомотия София! Котето си замина млад от този свят, но остави спомена за себе си на поколенията...! Остана завинаги в сърцата на хората и винаги за нас ще бъде жив! Честването се организира от Фенклуб Локомотив, като към него ще се присъединят и представители на футболен клуб Локомотив София 1929.
ЛЕГЕНДИТЕ НЕ УМИРАТ!!! ЕЛА И ТИ ПОЧЕТИ ЕДИН ГОЛЯМ ЛОКОМОТИВЕЦ!

ФК Локомотив поздрави Георги Бонев и Юли Петков !
Днес 20 юни 2016 г. Георги Бонев навършва 62 г. Бонев е играл за Локомотив (Горна Оряховица) (1972-1974) и Локомотив (София) (1974-1985). Има 293 мача и 6 гола в "А" група за Локомотив (Сф), с който става шампион на България през 1978 г. и носител на купата на страната през 1982 г. Има 34 мача за "А" националния отбор, 2 мача за "Б" националния и 15 мача с 1 гол за младежкия национален отбор. За Локомотив (Сф) има 16 мача в евротурнирите (4 за КЕШ, 4 за КНК и 8 мача за купата на УЕФА). Четвъртфиналист за купата на УЕФА през 1980 г. "Майстор на спорта" от 1978 г. Стабилен, безкомпромисен ляв краен защитник, Георги Бонев беше истински стълб в отбраната както на Локомотив, така и на националния отбор. Характерни са самоотвержената му игра, действията в широк диапазон и конструкторските му способности. След прекратяване на състезателната си дейност бе треньор в детско-юношеската школа на Локомотив (Сф).
Днес Юлиян Петков също празнува своя рожден ден. Петков е един от емблематичните футболисти в червено-черно в последните години. Носител е на бронзов медал с отбора през сезон 2006/2007. Той бе част от последните два отбора при възраждането на Локомотив. В наши дни Петков предава непримиримия си дух на децата в ДЮШ на клуба и помага на Антон Велков в треньорския щаб на мъжкия отбор.
ФК Локомотив пожелава на рождениците здраве, щастие и много поводи за радост с любимия червено-черен тим.

Преди финалния бараж ще бъдат наградени юношите младша възраст на Локомотив, шампиони в градското първенство на София!!!
На 29.05.2016 г., неделя, от 17.00 часа на ст. „Локомотив”, преди срещата на мъжкия представителен отбор, ще се състои официалното награждаване на юноши младша възраст „Б” отбор, родени 2000 г. с треньор Радослав Георгиев, спечелили І-во място в градското първенство. Последния двубой от първенството на юношите младша възраст ще се състои в събота 28.05.2016 г. от 11:00 ч. на ст. „Локомотив”.
На церемонията, (която ще бъде водена от Богдан Томов) по награждаването ще присъства и д-р Валентин Димитров – медицински директор на Актавис, който от името она компанията ще връчи на отбора допълнителни награди.
Заповядайте на стадиона. Нека бъде празник за всички нас!
източник: fclokomotiv1929.com
Децата на Локомотив ще участват на най-големия юношески турнир в света
Вече е потвърдено участието на представителен отбор от детската футболна школа на ФК Локомотив София 1929 на неофициалното световно първенство по футбол за деца и младежи Готя Къп, което се провежда ежегодно в Гьотеборг, Швеция.
Тази година турнирът ще се проведе от 17 до 23 юли. До момента регистрираните за участие отбори са над 1700 от 72 държави. Отборът на Локомотив София е в група B13, в която отборите са от 13-годишни момчета. Тимовете, които момчетата от Локомотив София ще срещнат по време на Готя къп все още не са известни, но българският отбор вече получи приятелска покана за гостуване от шведския отбор Kullavik IF.
Българските момчета ще имат възможност да се запознаят със своите шведски връстници, да изиграят приятелски мач с тях, да се радват на гостоприемството на шведския Това е третата поредна година, в която Актавис спонсорира участие на бългрски детски отбор на Готя къп. През 2014 и 2015 Актавис финансира участието на представителни отбори от ФК футболен клуб Марек Дупница. Готя Къп е първия международен турнир, на който децата от футболната школа на Локомотив София ще играят. В групата са включени 18 момчета и 4 треньори от детската школа на клуба.
Спонсорството на участието на отбор на ФК Локомотив София 1929 на Готя Къп е част от дългосрочната стратегия на Актавис за подпомагане на детския футбол в България. В края на ноември миналата година, по идея и разработена стратегия на Ивайло Паргов - Изп. директор на Детска Футболна Академия "Надежда", Актавис дарява средства за развитието на детско- юношеската школа на столичния Локомотив. Предстои откриване на нов, модерен терен, нови съблекални и подходяща инфраструктура за отличната тренировъчна дейност на момчетата от детско-юношеската школа на Локомотив София.
Актавис е най-голямата фармацевтична компания в България по продажби в опаковки и производствен капацитет. Компамнията е част отглобална фармацевтична фирма Allergan plc. Компанията има търговски представителства в над 100 страни по света, силно и устойчиво портфолио от оригинални продукти, водещ в световен мащаб генеричен бизнес, първокласна система за разработка на нови продукти, високоефективни производствени мощности и опитен ръководен екип. Нашата мисия е да предлагаме лекарствени продукти от най-високо качество.
Актавис предлага на пазара портфолио от най-добрите в класа си продукти, които осигуряват ценно лечение на централната нервна система, грижа за очите, медицинска естетика, гастроентерология, женско здраве, урология, сърдечно-съдови и антиинфекциозни терапевтични категории, и развива третия по големина в световен мащаб бизнес с генерични лекарства, осигурявайки на пациенти по целия свят по-голям достъп до достъпни и качествени лекарства. В България Актавис управлява два фармацевтични завода и търговско представителство, като понастоящем в компанията у нас работят около 2000 служители.
Георги Пеев: Никога не съм позволявал някой да ме тъпче (ВИДЕО)

Георги Пеев заяви, че остава чист пред съвестта си и че не е успял да премълчи на нападките на треньора му в Амкар Перм Гаджи Гаджиев. Бившият национал подчерта, че никога не е позволявал да го тъпчат, че има чест и достойнство.
Конфликт между селекционера и Пеев доведе до напускането на тима на бившия български национал, който вероятно ще приключи и професионалната си кариера на 37-годишна възраст.
"Рано или късно щеше да се случи да приключа с футбола, но жалко, че по този начин. След като в четвъртфинала за Купата с Динамо имахме пререкания и треньорът ми отправи нецензурни думи по мой адрес, че не съм му подал ръка, както трябвало, тогава премълчах тази обида. Продължих да играя и да тренирам, но на полуфинала със Зенит се получи така: в 118-ата минута имаше фаул, беше за десен крак."
"По принцип аз ги изпълнявам, но прецених, че е по-добре едно друго момче да го изпълни, има много добър ляв крак, силен удар. Сам му оставих да я бие. Той добре отправи удар, а вратарят им изпрати в корнер топката. Това вече е моя работа, все пак от много години откакто съм в клуба изпълнявам ъгловите удари."
"Жалко, че така се разделяме след такъв мач – изгубен в края на краищата. Не можете да си представите - феновете са една вечер разбраха, че си тръгвам, и изпращането на летището как беше."
"С ръководството нямаме пререкания. В нормални отношения сме и аз самият разбирам, че те застават зад треньора при положение, че аз този скандал не съм го правил, за да се маха треньор. Правя го, защото не търпя такова отношение към себе си. И треньорът много добре знае в тежък момент, когато имаше една среща с феновете, не вървеше добре тогава отбора, че аз бях единственият, който стана пред тях и го защити – преди една година. Но ето това е благодарността му сега."
Дали са го карали да остане:
"С треньора няма какво повече да коментираме и да говорим, не искам да се виждаме. Поне аз съм така, предполагам и той също. А с ръководството сме в нормални отношения, казаха ми да изкарам треньорски курсове, да не забравям, че във всеки един момент мога да се върна като някой в отбора – с пост. Само че аз казах, че това са празни приказки, животът си продължава, ще започна треньорски курсове, ще разговарям с агента."
Дали остава в България:
"Във всяко лошо събитие трябва да се гледа, ако можеш да намериш положителна гледна точка. Това, че се прибирам в България не е нещастие и че спирам с футбола. От друга страна ще имам много време за семейството си и ще сме заедно."
Дали окончателно приключва:
"В Амкар приключвам окончателно. Още не съм решил дали да спра с футбола или да поиграя още една година, защото само преди 10 дни говорех колко добре се чувствам, че не ме боли нищо и мога да поиграя. Имам сили за още поне един сезон, но така се стекоха обстоятелствата. Представете си каква обида е щом и от отбора ми предлагаха да остана още една година и имах бонуси за изиграните мачове и за предстоящите, но въпреки това няма как да стиснеш зъби и да го премълчиш това нещо. Поне с мен е така."
"В началото на общуването ми с треньора останах с впечатление, че е много приятен човек, възпитан и никога не съм могъл да си представя, че може да се стигне до такова нещо. Появи се нов Гаджиев, старият Гаджиев беше много приятен човек за общуване и спокоен. Нямам представа какво може да съм му направил. То не е само към мене това отношение, има към няколко човека в отбора такова."
За изпращането:
"Бяха около 70-100 човека на летището, бяха снимки подкрепа, викове като на стадион. Приятно беше, защото общо взето аз това исках да го направя и ще го кажа даже официално пред много медии, че съжалявам за изпуснатата дузпа и за реалния шанс да играем на финал, но това е футболът. И по-големи футболисти са изпускали дузпи."
За подкрепата:
"Зареждах си три пъти телефона, представете си колко обаждания бяха. Сигурно на една пета от тях съм отговорил, а на останалите не съм. Доста обаждания имаше от много приятели. Не можах да се видя с всички, но аз възнамерявам така или иначе да се върна и да посетя като фен мача с УФА у дома. И в таблицата не сме чак толкова добре и не е много спокойно положеието, а не ми се иска заради личния ми конфликт с Гаджиев да страда качеството на играта на отбора."
За Петър Занев:
"Естествено, че му е тъжно, много му е тъжно. Даже ми каза, че ако е знаел, че така ще се получи, нямало да ме вкарва в съблекалнята след мача. По същия начин аз тъжах, когато Захари (Сираков) си тръгна, защото толкова години в тоя отбор... Аз съм се майтапил с него, до каква степен е омръзнал на всички руски фенове с прическата му. Предполагам и на другите им е мъчно и не си представят отбора без мен. На стадиона работещите се мъчеха да не плачат. Това е нормално."
"Единствено съжалявам, че така внезапно стана, но даже изпуснатата дузпа от друга страна ми помогна да видя феновете как наистина стоят зад мен и колкото и да е неприятна ситуацията как ме подкрепят и обичат. А това е най-важното. Да заслужи любовта на феновете за мен е най-големият успех на футболиста."
източник: btvnovinite.bg



Прочетете още...