Печат

Aрда - Локомотив 2:0

вкл. .

arda lokomotiv 0 2

Локомотив загуби гостуването си на Арда с 2:0. Верни на традиция следяхме на живо развитието на двубоя. Железничарите отново имаха подкрепа и на стадиона в град Кърджали, като прехвърчаха искри с местните в средата на първата част. Всичко се случи при опит за завързване на знаме от външната страна на ограда, при което част от нея падна и последваха разправии включително и с полицията, в крайна сметка завършили без проблеми за феновете на Локомотив.

Масовата пропаганда, че на мачовете на Арда ходи много публика се оказа фалш. Домакините обявяват, че е имало 3000 на двубоя, но реално нямаше повече от 750 зрители. Всичко това въпреки, че входът за деца, жени и пенсионери бе обявен от ръководството на АРДА за свободен. Двубоят бе равностоен в началото, но глупава проява с два жълти картона в рамките на 10 минути от страна на Тайдер остави железничарите около час с човек по-малко на терена. Той първо фаулира грубо играч на домакините, след което игра с ръка. Малко след картона Караджов показа невероятен рефлекс, спасявайки опасен удар от непосредствена близост с глава на Тодор Чаворски и Локомотив не успя да поведе. През втората част численото неравенство оказа влияние и домакините отбелязаха. Головете вкараха Венцислав Христов (49) и Иван Коконов (63).