жени

Добавен на Събота, 20 Април 2024 / Баскетбол
Tags: баскетбол, жени, шампионат
Рилски спортист се поздрави с бронзовите медали в женската А група. Тимът спечели и втория мач с Локомотив  в серията, този път на свой терен в „Арена Самоков“. 4-тото място на момичетата от БК Локомотив е успех. Те завършиха 4-ти и в редовния сезон в елитната А група. Младият ни отбор е съставен 90% от девойки, които са под 18 години и очаквано загубиха в мачовете срещу пълните с добре платени чужденки и национални състезатели отбори на Берое, Монтана и Рилски спортист. Въпреки загубите момичетата натрупаха значителен опит в мачовете срещу елитните отбори. Сезонът бе изключително успешен за отбора от Самоков, който за първи път в историята си спечели Купата на България, както и печели за втора поредна година бронзовите медали в първенството. Берое води с 2:0 победи над Монтана в плейофа за титлата. ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ А ГРУПА - ЖЕНИ (ПЛЕЙОФИ), СЕЗОН 2023/2024   ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА В А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2023/2024 ОТБОРНА СТАТИСТИКА В А ГРУПА ... [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 15 Април 2024 / Баскетбол
Tags: баскетбол, жени, малък финал
Берое Стара Загора постигна победа и във втория мач от плейофите в женското първенство, след 99:47 при гостуването си на Локомотив. Старозагорки спечелиха всяка една от четвъртините в мача, като още в първата натиснаха и след 25:7 в нея продължиха спокойно хода на двубоя. Гостите очаквано имаха и огромно преимущество под коша, откъдето дойде половината им точков актив. И Лилия Георгиева, и Жаклин Златанова дадоха игрово време на всички момичета, като за Берое не се появи на терена само Цветомира Наумова. Николина Зубац вкара 28 с 12 борби за Берое и Николей Гилдей също записа дабъл-дабъл с 23 точки и 11 борби. Гергана Цекова и Елеонора Петкова записаха по 8 за Локомотив.  ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - БЕРОЕ СТАРА ЗАГОРА ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2023/2024 ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА В А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2023/2024 ОТБОРНА СТАТИСТИКА В А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2023/2024 [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 11 Април 2024 / Баскетбол
Tags: баскетбол, жени, полуфинал
Берое Стара Загора започна с победа защитата на титлата си в женската А група. На свой терен тимът очаквано не срещна затруднения срещу по-младия и неопитен тим (почти същия състав има право да се съзстезава и в шампионата за девойки U19) на Локомотив, побеждавайки го с 95:47 в първия мач от полуфиналната серия. Реваншът е в петък 12.04.2024 г. в София в зала Триадица от 16:00 часа, като срията се играе до две победи. Домакините рано решиха всичко в своя полза, след като още след първата четвърт се откъснаха с 22 точки разлика, а на почивката се оттеглиха при 52:25. След паузата авансът им мина границата от 40 точки, като те нямаха проблем да спечелят убедително. Макар Локомотив да направи само с 3 грешки повече, Берое доминираше осезаемо по останалите показатели. Старозагорският тим вкара 56 от точките си под коша срещу 32, като бе 100% при наказателните удари. Николина Зубац бе най-резултатна за успеха с 22 точки, като овладя и 16 борби. Николет Гилдей отбеляза 18 точки, ... [ +++ ]
Добавен на Неделя, 07 Април 2024 / Водна топка
Tags: водна топка, Купа на България, жени
Локомотив НН е носителят на Купа България за 2024 при жените. На финала в плувен комплекс Пирин, град Благоевград отборът победи Черноморец с резултат 16:11 и столичанки вдигнаха Купата за втора поредна година. За най-полезен играч на турнира бе определена състезателката от "Локомотив НН" - Анна-Мария Кюмурджиева [ +++ ]
Добавен на Неделя, 03 Март 2024 / Бокс
Tags: бокс, титли, жени, девойки, младежи, 2024
БК Локомотив спечели и 4-те отборни купи “България” с общо 12 златни, 5 сребърни и 5 бронзови медала на провелите се Държавни отборни шампионати за : Девойки до 15 г Девойки до 18 г Жени Младежи до 18г   [ +++ ]
Добавен на Сряда, 17 Януари 2024 / Баскетбол
Tags: баскетбол, жени, А група
Момичетата от БК Локомотив завършиха на 4-то място в редовния сезон в елитната А група. След този успех те ще учатват във финалната 4-ка. От сега е ясно, че участието ще е най-вече за трупане на опит. Младият ни отбор е съставен 90% от девойки, които са под 18 години и ще е чудо ако победят пълните с добре платени чужденки и национални състезатели отбори на Беров, Монтана и Рилски спортист. В последния си мач от редовния сезон червено-черните загубиха от самоковчанки с 47:75 като в първата и третата четвърт бяха равностойни на гостенките. След края на първия етап в женската А група отборите се разделиха на Първа и Втора четворка и така продължават шампионата. Фазата стартира на 20 януари с два мача от Първа четворка - Берое Стара Загора - Локо София и Монтана - Рилски спортист. ПРОГРАМА ЗА ПЪРВА ЧЕТВОРКА ПРОГРАМА ЗА ВТОРА ЧЕТВОРКА Във втория етап отново ще се играе на разменено гостуване за първата четворка (по четири пъти) и втората четворка (по два), като не се зачитат резултатите ... [ +++ ]
Добавен на Петък, 12 Януари 2024 / Баскетбол
Tags: баскетбол, жени, Русе
Теодора Големанска отбеляза десет точки и спечели осем борби, а Локомотив София победи Дунав Русе със 73:43 (19:8, 24:14, 12:8, 18:13) и се доближи до водещата тройка отбори в българското баскетболно първенство за жени. Локомотив е четвърти с 21 точки. Локомотив доминираше от старта в Русе, като гостите поведоха с 10:2 след първата и единствена тройка на Гергана Цекова четири минути след началото. Тя пропусна следващите си четири стрелби от далечно разстояние. Столичанки завършиха първата четвъртина с преднина от 11 точки и я увеличиха с още десет до полувремето. Въпреки че намалиха скоростта през второто полувреме, баскетболистките на Локомотив увеличиха преднината си на 25 точки в края на третата четвъртина и спечелиха с разлика от 30. Най-резултатна в мача бе Ина Димова, която отбеляза 15 точки за Локомотив. Цекова добави 13 и спечели пет борби, а Магдалена Георгиева завърши с 12 точки и бе единствената с повече от една тройка, след като наниза последния кош в мача от далечно ... [ +++ ]
Добавен на Неделя, 17 Декември 2023 / Баскетбол
Локомотив затвърди добрия сезон, записвайки 6-а победа в 10 мача. Този път те се наложиха със 78:77 над Шампион 2006. Срещата премина през много обрати, като в началото червено-белите от Шампион дръпнаха с 38:34 до почивката. През втората част обаче Локомотив направи обрат и в определени моменти дори имаше предимство с повече от 4 точки. 10 секунди преди края Шампион поведе със 77:76 с кош на Анджела Стамболджян, но само след три секунди Деяна Станиславова вкара победно за домакините. Гергана Цекова реализира 18 точки за Локомотив, а Ванеса Кокалова и Елеонора Петкова добавиха по 13. За Шампион 2006 Стамболджян приклюби с 26. Мина Василева направи дабъл-дабъл с 15 точки и 11 борби. A група (жени) | Редовен сезон   Домакин Гост Общо № Отбор M П З ГР Точ M П З ГР Точ M П З ГР +/- Точ Пор. 1 Берое Стара Загора 5 5 0 419:264 10 5 4 1 434:278 9 10 9 1 853:542 311 19 Заг. 1 2 Монтана ... [ +++ ]
Добавен на Петък, 08 Декември 2023 / Бокс
Tags: бокс, жени, шампион, Светлана Каменова, Силвия Василева, Десислава Паунова, Перник
Локомотив прибави златна отборна купа номер 12 за годината, печелейки ДЛОП за жени в гр. Перник с пълен комплект медали. Жените изпревариха в крайното подреждане представителките на БК Омуртаг и БК Русе. Столичните „железничарки“ спечелиха злато и сребро в Перник, от Омуртаг завършиха с една титла, а от Русе се поздравиха със злато и бронз. Шампион Светлана Каменова 60 кг Сребърен медал Силвия Василева 48 кг Бронзов медал Десислава Паунова +80кг   [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 20 Ноември 2023 / Баскетбол
Tags: баскетбол, мъже, жени
В двубой от А група при жените в Стара Загора Берое надделя над Локомотив с 95:53 (28:10, 22:17, 30:21, 15:5) и записа пети пореден успех от началото на сезона. Деана Стояновска е отчете с 15 точки и 8 борби за успеха. Яна Карамфилова добави 14 точки и 7 борби, а Евгения Нацкина записа 12 точки и 10 борби. Ванеса Кокалова и Теодора Големанска вкараха по 9 точки за Локомотив. Баскетбол жените стартираха сезона в елита № Отбор M П З ГР Точ M П З ГР Точ M П З ГР +/- Точ Пор. 1 Берое Стара Загора 3 3 0 271:167 6 2 2 0 189:96 4 5 5 0 460:263 197 10 Поб. 5 2 Рилски спортист 3 3 0 316:126 6 2 1 1 158:117 3 5 4 1 474:243 231 9 Поб. 1 3 Монтана 2003 3 3 0 244:147 6 2 1 1 158:133 3 5 4 1 402:280 122 9 Поб. 2 4 Локомотив 2 2 0 155:96 4 3 1 2 145:231 4 5 3 2 300:327 -27 8 Заг. 1 5 ... [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 06 Ноември 2023 / Водна топка
Tags: водна топка, Локомотив НН, жени, LEN Challenger Cup, квалификации
Два български клуба по водна топка играха в европейския турнир LEN Challenger Cup, съобщиха от Българска федерация по водна топка. Това са съставите на Комодор (Варна) при мъжете и на Локомотив НН при жените. Участието идва след прекъсване от четвърт век от последната изява на български отбор в клубните турнири на Стария континент. Това са мачовете с 21-годишна давност на мъжете на Комодор в турнира ЛЕН Трофи през 2002 г. Варненци бяха група с турския ЕНКА, Заибас от Литва, Валета от Малта и финландския Еспоо. Срещите бяха на басейна в Гзира, Малта, а Комодор записа 4 загуби. На същия басейн през лятото мъжкият национален отбор на България игра в европейската квалификация. Локомотив Никола Нанов бе домакин в Бургас на мачовете от групата си, в която бяха Сиренс (Малта), Цървена звезда (Сърбия), Отър (Великобритания) и Флувиал (Португалия). Червено-черните записаха една победа срещу британския Отър с 14:7 и три загуби и отпаднаха от надпреварата.  ... [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 30 Октомври 2023 / Баскетбол
Баскетболен клуб Локомотив стартира участие в елитната баскетолна група при жените. До момента младия състев (съставен изцяло от школата) воден от Лилия Георгиева записа 3 победи и една загуба. Това е най-добрия старт на отбора след завръщането му в елита. Локомотив заема 4-та позиция във временното класиране, непсредствено след отборите със силни финанси и чуждестранни състезателки Монтана, Берое и Рилски спортист. Следва 2 седмична пауза, а на 18.11.2023 г. от 17:00 Локомотив гостува на Берое в Стара Загора. Локомотив отново залага на девойки в женската А група Вижте повече за победите на Локомотив във връзките по-долу: Първи успех на Локо София при жените Трилър донесе победа на Локомотив в столичното дерби при жените Три поред за Локо София при жените https://bgbasket.com/ [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 16 Март 2023 / Волейбол
Tags: Бригита Славова, жени, волейбол, БФВ, 2023
Българска федерация по Волейбол (БФВ) продължава представянето на кандидатите за нов Управителен съвет. Изборът ще бъде направен по време на Общото събрание, насрочено за 24 март. До всеки от 28-те кандидати бе изпратен набор от едни и същи въпроси. Всички отговори от кандидатите са получени по електронна поща. БФВ публикува получените отговори без каквато и да редакционна намеса.   Какво Ви мотивира да се кандидатирате за член на Управителния съвет на БФ Волейбол?  Като добър организатор, бих могла да съм полезна в управлението на БФ Волейбол. Най-много ме мотивира необходимостта от по-високи постижения в направление "Женски волейбол". Ако трябва да дадете отговор на въпрос на делегатите, на хората от клубовете – защо е в полза на волейбола да изберат Вас за член на Управителния съвет, какъв би бил той?  Занимавам се с волейбол във всичките му направление, но най-вече женския волейбол. Умея да намирам решение на всеки възникнал проблем или спор, което е ... [ +++ ]
Добавен на Сряда, 15 Март 2023 / Спорт
Tags: Баскетбол, Купа България, жени, Шампион 2006, Локомотив ...
b2RthOWPTeA [ +++ ]
Добавен на Сряда, 15 Март 2023 / Баскетбол
Шампион 2006 победи младите момичета от Локомотив с 81:56 (28:16, 20:13, 13:10, 20:17) и завоюва бронзовите медали в турнира за Купата на България при жените. За тима това е първо отличие в историята от тази надпревара. Виктория Иванова беше най-полезна за победителките с 28 точки. Мария Светославова добави 13 точки и 8 борби, Валентина Веселинова вкара 11 точки, а с 10 точки завърши Елена Драгоева.  За Локомотив Гергана Цекова се отчете с 12 точки, 11 реализира Ренета Димитрова.  В спора за трофея в Стара Загора домакините от Берое победиха Рилски спортист. b2RthOWPTeA  ... [ +++ ]
Добавен на Сряда, 15 Март 2023 / Бокс
Tags: бокс, жени, Купа България, Амели Гийюр, Светлана Каменова, Габриела Иларионова, Десислава Паунова, Сиана Христова, Силвия Василева
Жените на боксов клуб Локомотив София спечелиха купа "България" и са водачи в отборното класиране на ДЛОП след 1кръг с 4 шампионски титли на Амели Гийюр 57 кг Светлана Каменова 63 кг Габриела Иларионова 66 кг Десислава Паунова 81кг Сиана Христова грабна сребро в категория до 81кг, а Силвия Василева (52 кг) броз.   [ +++ ]
Добавен на Сряда, 09 Ноември 2022 / Баскетбол
Tags: баскетбол, жени, девойки
През почивните дни женския отбор на Локомотив (съставен от много млади момичета) загуби двубоя си в елитна баскетболна лига на България. В прекрсната зала в Самоков, домакините от Риски спортист спечелиха с 77:46 В следващия 4-ти кръг на 20.11, момичетата ни се изправят срещу домакина Монтана. В неделя девойките на Локомотив победиха убедително отбора на Славия. Локомотив София 78:23 Славия (22:8 ; 19:4 ; 10:5 ; 27:6).   [ +++ ]
Добавен на Събота, 29 Октомври 2022 / Баскетбол
Tags: баскетбол, Академик (Пловдив), А група, жени
5-10-2022 18:00 | BGbasket.com Локомотив София записа първа победа за новия сезон в А група-жени, след 76:46. Локомотив имаше превес от самото начало и рано-рано успя да вземе солидна преднина. В първата четвърт дистанцията вече бе двуцифрена и за едно полувреме столичанки вече имаха 42 в актива си, срещу само 19 за Академик. Нищо не се промени през второто полувреме, разликата се увеличи и още в полза на Локо София. Само последната част завърши наравно, но вече при ясен изход. Гергана Цекова вкара 18 за победата, 13 добави Магдалена Георгиева, 10 - Елеонора Петкова. 16 за Академик отбеляза Златка Кьосева, 9 добави Валентина Горанова. ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - АКАДЕМИК ПЛОВДИВ ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2022/2023 ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2022/2023 ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА В А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2022/2023 ОТБОРНА СТАТИСТИКА В А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2022/2023   [ +++ ]
Добавен на Петък, 15 Юли 2022 / Водна топка
Tags: водна топка, жени, титла, Бургас, 2022
Женският отбор на Локомотив Никола Нанов спечели трета поредна титла. Във финала на държавното първенство на комплекс „Приморски“ във Върна съставът, воден от Васил Нанов и Андрей Сушков, спечели убедително срещу Ботев 2000 с 12-7 (4-0, 4-2, 2-3, 1-1) и заслужено вдигна трофея. Мачът премина изцяло под диктовката на новия стар шампион. Доминацията на Локомотив НН стартира убедително с 4-0 в първата четвърт, продължи с 4-2 (8-2) във втората, след което на практика интригата в двубоя изчезна. Бронзовите медали заслужи отборът на Черноморец, спечелил срещу Арена Бургас с 12-6. източник: https://waterpolobg.com/  ... [ +++ ]
Добавен на Петък, 25 Март 2022 / Джудо и самбо
Tags: джудо, ДЛШ, мъже, жени, до 23
ДЛШ по джудо за мъже и жени до 23 г. 1-во място Снежана Граматикова 1-во място Любослав Григоров 1-во място Ивайло Димитров 1-во място Георги Граматиков 3-то място Цветелина Павлова 3-то място Румен Караджов 3-то място Анна Стоева 3-то място Боян Галабинов 5-то място Димитър Малев 5-то място Цветан Цветков [ +++ ]