железничари

Добавен на Сряда, 09 Ноември 2022 / Новини А отбор
Tags: железни, железничари, бойци, мисия невъзможна, Лудогорец, Левски, ЦСКА-София
Локомотив изигра пореден силен двубой срещу водещите тимове и продължава да се намира на едва 3 точки от Топ 6 след гостуването на лидера в класирането. "Червено-черните", които през миналата кампания попаднаха в последната четворка, която се бореше да не изпадне, бележат страхотен прогрес през този сезон под ръководството на Станислав Генчев, което се доказа и в срещите с евроучастниците. Тимът завършва есенния дял с много впечатляващ баланс в тях - 3 победи и 2 равенства в 5 двубоя. Те спънаха ЦСКА-София още във втория кръг у дома, когато армейците се измъкнаха от поражение в добавеното време след гол на Браян Морено от корнер. Две седмици по-късно обаче Ботев Пловдив нямаше същия късмет и отстъпи с 0:2 в столичния квартал "Надежда" след попадения на Димитър Митков и Илия Димитров. В 10-ия и 12-ия кръг отново на стадион "Локомотив" железничарите шокираха всички, като победиха последователно у дома Левски с 3:2 и Лудогорец с 1:0. Краси Милошев на два пъти и Димитров бяха точни срещу ... [ +++ ]
Добавен на Петък, 02 Септември 2022 / Локомотивци
Tags: 2 септември, ЧРД, Локомотив, Железничари, Локомотивци
Честит 93-ти рожден ден Локомотивци! На 2 септември 1929 е основан нашия Локомотив. През всички тези години клубът ни се развива благодарение на желязна ни енергия. Благодарение на духа на хиляди Локомотивци, които въпреки всички и всички не се отказват. И днес е така, като живо доказателство са всички замесени в изграждането на частното осветлението на ДЪРЖАВНИЯ стадион Локомотив. Това е Локомотив необикновения клуб на (НЕ)обикновения човек. Само Локо! ВИДЕО: Страхотна атмосфера при откриването на осветлението на стадион Локомотив Славия - Локомотив 20:30 [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 15 Август 2022 / Двубои А отбор
Tags: дерби, железничари, 2022
Днес от 18:00 посрещаме Локомотив (Пловдив) в Надежда. Нека направим отново Локо атмосфера. Да подкрепим червено-черните в железничарското дерби! [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 02 Септември 2021 / Локомотивци
[ +++ ]
Добавен на Петък, 25 Септември 2020 / Двубои А отбор
Tags: ВПЛ, железничари, Ерден, Кариана, лидер, коронавирус
Локомотив загуби с 3:2 "гостуването" на изненаващия нов лидер във Втора лига Кариана. Работния ден и коронавируса не спряха 150 железничари да пропътуват 100 км в посока и да направят домакинска атмосфера за Локомотив в село Ерден. За съжаление футболистите на Локомотив загубиха двубоя, а с това и лидерската позиция в групата. Сезонът обаче е дълъг и шанс за реванш има. Припомняме, че през настоящия сезон първите два отбора в класирането ще се изкачат в Първа лига. Към настоящия момент претенденти за класиране са Локомотив, Пирин, Кариана и Хебър. Следващия двубой за Локомотив е за Купата на България, гостуване на Спарта във Варна на 29.09.2020 /вторник/ от 16:00 часа .   [ +++ ]
Добавен на Събота, 16 Ноември 2019 / Двубои А отбор
Tags: Витоша, Летище, контролна среща, 2019, железничари, Симеон Савов
Железничарите взеха втори скалп на отбор от Първа лига с нова победа с 0:4. Локомотив записа категорична победа с 4:0 над Витоша (Бистрица) в контролна среща, която се игра на стопанисвания от отбора на бистричани стадион “Летище”.  Попаденията за "железничарите" реализираха Димитър Георгиев (13, 24), Светослав Диков (65) и Илиян Стефанов (87). Видео: Витоша - Локомотив 0:4 Първата част завърши при резултат 0:2. В 13-ата минута Педро Ферари центрира в наказателното поле към Димитър Георгиев, който се разписа от близо. В 24-ата минута Георгиев вкара и от дузпа от съдия Гутева. С нови два гола през втората част Локомотив оформи крайното 0:4. В 65-ата минута Светослав Диков се разписа с глава, а в края на двубоя Илия Стефанов оформи крайния резултат в контролата. При предишната пауза в шампионата Локомотив отново победи с 4 гола разлика отбор от Първа лига Контрола: Локомотив - Ботев (Вр) 4:0. Локомотив е на трето място във Втора лига, изоставайки с 9 точки отбора в оста ... [ +++ ]