Печат

Ботев (Пд) - Локомотив 1:2

вкл. .

botev plovdiv lokomotiv 1 2

В контролна среща играна на стадиона в Коматево Локомотив победи с 1:2 Ботев (Пловдив).

Четвъртите в Първа професионална лига, бяха без голяма част от титулярите в състава си, вкл. и повикания в националния отбор на България Тодор Неделев. През първата част железничарите на три пъти пропуснаха да отбележат от чисти позиции. След направените смени второто полувреме започна равностойно. Ботев откриха резултата в 65-ата минута с попадение на младия Добрев. Железничарите натиснаха съперника си логично изравниха 4 минути преди края след гол на Йорданов вкарал отблизо отбита топка след удар на Чаворски. Домакини опитаха масирано да вкарат победен гол и това даде възможност на Локомотив да отбележи за 1:2 след бърза контраатака с чудесен пас на Романов и красиво воле на Чаворски.

Пълен запис: Ботев (Пд) - Локомотив 1:2

БОТЕВ – ЛОКОМОТИВ 1:2

1:0 Добрев 65, 1:1 Йорданов 86, 1:2 Чаворски 89

БОТЕВ : Чворович, Филипов, Димитров, Ничев, Марин, Апостолов, Балтанов, Шопов, Добрев, Динев, Василев /46' Пиргов, Кардосо, Данчев, Доре; 68' Казаков; 75' Работов, Чернев/ Старши треньор – Николай Киров

ЛОКОМОТИВ: 24 Любенов, 3 Петков, 88 Зюмбулев, 23 Василев, 94 Петров, 8 Тайдер, 20 Кямил, 25 Швоня, 77 Вачев, 10 Стефанов, 11 Романов /46' 1 Витков, 15 Горанов, 5 Пунев, 16 Калайджийски, 79, 9 Чаворски, 17 Тодоров, 26 Милошев, 19 Йорданов, 7 Александров/ Старши треньор – Младен Додич