Tags: ВИДЕО, Локомотив, Пловдив
  [ +++ ]
Добавен на Сряда, 10 Май 2023 / Джудо и самбо
Tags: джудо, международен турнир, гладиатор, Пловдив, 2023
Класиране на състезателите на СКДС Локомотив на международния турнир по джудо, провел се в град Пловдив, Моника Ценева 1 място Валерия Георгиева 1 място  Цветелина Павлова 1 място  Александрина Димитрова 2 място Мариян Георгиев 2 място  Валери Александров 2 място  Георги Марков 2 място  Мартин Димчев 3 място  Кристиян Додов 3 място Мехмед Крантев 3 място  Стефан Славчев 3 място  Мартин Миланов 5 място Симеон Райчев 5 място Андрей Трендафилов 5 място Петя Казакова 5 място Преслава Василева 5 място Виктор Христов 5 място Юлиян Благоев 5 място Александър Спасов 5 място   Отборно класиране Девойки младша 2 място Девойки старша 3 място [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 27 Април 2023 / Видео ДЮШ
Tags: видео, U15, Пловдив 2015, БФС, съдии
  При скандално съдийство Локомотив загуби от пряк съперник в битката за оставане в елитната група до 15 години. [ +++ ]
Добавен на Вторник, 07 Март 2023 / Новини
Tags: U15, Пловдив, 2023
  Локомотив победи с 2:1 Локомотив (Пловдив) в „железничарското“ дерби от 18-ия кръг на Елитната група до 15г. [ +++ ]
Добавен на Сряда, 01 Март 2023 / Мъже
Tags: видео, Лаута, Пловдив, БФС, съдии
sy04bXk692g 6LIJGjaZzMY [ +++ ]
Добавен на Неделя, 12 Февруари 2023 / Двубои А отбор
Tags: Ботев, Пловдив, Коматево, Лука Иванов, Мартин Райнов, Станислав Костов, 2023
Локомотив и Ботев завършиха при резултат 0:0 в откриващия пролетния полусезон  двубой за Първа лига. Въпреки нулевия резултат, двата отбора предложиха открит и атакуващ футбол в Коматево. Дебют като титуляр в защитата на Локомотив направи юношата Лука Иванов. Ботев имаха повече положения, но на няколко пъти Любенов се справи отлично в критични ситуации. Митков и атакуващите футболисти на Локомотив търсеха активно всяка възможна ситуация да отбележат гол, като веднъж и гредата спаси домакините. В края на двубоя и след влизането в игра ново привлечените Райнов и Костов Локомотив бе близо и до победата, като удар на Митков мина на сантиметри от гредата, а Костов стреля във вратаря в ситуация, при която железничарите направиха скоростна атака.   [ +++ ]
Добавен на Събота, 29 Октомври 2022 / Тенис
Tags: тенис, държавното отборно първенство, Пловдив
ТК „Черно море Елит", гр.Варна при мъжете и ТК „Дема, гр.София" при жените спечелиха титлите на Държавното отборно първенство с награден фонд от 10 хиляди лева. Надпреварата от календара на БФТенис се проведе при превъзходни условия и организация на кортовете на ТК "Локомотив", гр.Пловдив. Във финала при мъжете ТК „Черно море Елит", гр.Варна се наложи с 2:1 победи над ТК „НСА", гр.София. Националът Пьотр Нестеров победи с 6:0, 7:6(7) Пламен Милушев. Симон-Антони Иванов загуби с 6:3, 0:6, 0:6 от Габриел Донев. В решаващата среща на двойки Нестеров и Иванов победиха Донев и Милушев с 6:4, 6:4. В мач за третото място ТК „Локомотив 1929", София спечели с 2:1 срещу ТК „Вектор Тенис Спорт", гр.София. В решаващата среща на двойки Вардан Манукян и Никола Керемедчиев победиха с 6:2, 6:4 Райчо Димитров и Михаил Иванов. В изключително драматичен финал при жените ТК „Дема, гр.София" се наложи с 2:1 победи над ТК „Локомотив", гр.Пловдив. Денислава Глушкова отстъпи на Изабел Кузманов 4:6, 6:2, ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 29 Октомври 2022 / Баскетбол
Tags: баскетбол, Академик (Пловдив), А група, жени
5-10-2022 18:00 | BGbasket.com Локомотив София записа първа победа за новия сезон в А група-жени, след 76:46. Локомотив имаше превес от самото начало и рано-рано успя да вземе солидна преднина. В първата четвърт дистанцията вече бе двуцифрена и за едно полувреме столичанки вече имаха 42 в актива си, срещу само 19 за Академик. Нищо не се промени през второто полувреме, разликата се увеличи и още в полза на Локо София. Само последната част завърши наравно, но вече при ясен изход. Гергана Цекова вкара 18 за победата, 13 добави Магдалена Георгиева, 10 - Елеонора Петкова. 16 за Академик отбеляза Златка Кьосева, 9 добави Валентина Горанова. ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - АКАДЕМИК ПЛОВДИВ ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2022/2023 ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2022/2023 ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА В А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2022/2023 ОТБОРНА СТАТИСТИКА В А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2022/2023   [ +++ ]
Добавен на Вторник, 16 Август 2022 / Двубои А отбор
Tags: Първа лига, Локомотив (Пловдив), 2022
В бойко и динамично дерби Локомотив завърши 0:0 срещу пловдивските железничари. Двата тима предложиха футбол на границата на позволеното, като гостите останаха с човек по-малко в 68-та минута след червен картон на Александър Василев. За играч на мача бе пределен враарят на Локомотив, Александър Любенов, който на 3 пъти трябваше да се намесва решително. На отсрещата врата Динко Хоркаш на два пъти спаси топката на гол линията, както и направи няколко решителни излизания, с които предотварати центрирания предвещаващи гол. След равенството Локомотив е на 6-то място във временното класира, като в неделя от 18:45 ч. ще играе в Бистрица срещу лидера в класирането ЦСКА 1948. [ +++ ]
Добавен на Вторник, 16 Август 2022 / Мъже
Tags: видео, Локомотив (Пловдив), 2022
  [ +++ ]
Добавен на Неделя, 31 Юли 2022 / Двубои А отбор
Tags: дерби, Ботев (Пловдив), 2022
Време е за дерби, нека отново бъде Локо атмосфера! Осветлението е готово и ако се наложи може да бъде пуснато в края на двубоя ВИДЕО: Осветлението на стадион Локомотив от високо . Макар и със закъснение Сезонни карти 2022/2023 също и може да бъда закупени от Локо'с кафе. [ +++ ]
Добавен на Петък, 22 Октомври 2021 / Новини А отбор
Tags: Купа на България, Локомотив, София, Пловдив, зелен сертификат
Във вторник Локомотив се завръща на стадион Локомотив, за първи път от началото на сезона! По молба на ФК „Локомотив 1929“ Сф, предвид досегашната практика и облекчаване натовареността на Националния стадион , срещата от 1/8 финалите на купа България,  между отборите на ФК „Локомотив 1929“ Сф и  ПФК „Локомотив 1926“ Пд  – ще се играе по програма на 26.10.2021 г. от 15.00 часа на стадион Локомотив – гр. София, вместо на Нац. стадион Васил Левски от 16.00 часа. На стадиона ще бъдат допускани притежатели на зелен сертификат, валидни документи за ваксинация или преболедуване или представят актуален отрицателен резултат от PCR-тест (извършен до 72 часа преди мероприятието) или бърз антигенен такъв (извършен до 48 часа преди влизане на стадиона). Условията не важат за лица до 18-годишна възраст. Зрителите могат да изтеглят своя електронен вариант на сертификата от сайта на НЗИС https://www.his.bg/bg/dgc и да го съхраняват в мобилните си устройства . [ +++ ]
Добавен на Събота, 06 Юли 2019 / Двубои А отбор
Tags: контролна среща, лято 2019, Ботев, Пловдив, Коматево
Локомотив и Ботев завършиха 0:0 в официалното представяне на канарчета в Коматево. Ботев (Пловдив) и Локомотив (София) не се победиха и завършиха наравно 0:0 в контролна среща. Спарингът се игра на централния терен на "Футболен комплекс Ботев 1912". С днешната проверка "канарчетата" завършиха лятната си подготовка, като записаха 3 победи и 2 равенства и не допуснаха гол във вратата си. Ботев ще представи новия екип, който е с лика на Динко Дерменджиев и с надпис свързан с първата им титла. През първата част липсваха чистите ситуации за попадение. В 20-ата минута Том напредна и стреля към вратата на Ботев, но Георги Аргилашки спаси. В 31-ата минута Димитър Пиргов се пребори за топката и подаде към Антон Карачанаков, който шутира от средна дистанция, а стражът на Ивайло Василев улови.  Втората част бе по-интересна откъм положения и пред двати. В 52-ата минута Тодор Неделев отправи изненадващ удар, който принуди Василев на два пъти да избива кълбото.  В 57-ата минута ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 13 Април 2019 / Джудо и самбо
Tags: ДЛОШ, самбо, жени, турнир, джудо, Гладиатор, Пловдив
На ДЛОШ по самбо жени Локомотив спечели 4 медала, медалисти са: 2 място Сиана Христова 3 място Габриела Гигова 3 място Екатерина Малинова 3 място Силвия Тилева Отличното представяне на малките ни джудисти на международния турнир „Гладиатор“ в град Пловдив, продължи и през втори ден, медалисти са: 1 място Георги Костадинов 1 място Йордан Димитров 1 място Анна Стоева 1 място Мая Наумова с два медала на две възрасти 2 място Константин Костадинов 3 място Полина Колева 3 място Кристиян Генов на две възрасти 3 място Илян Дойчинов Бронз за Локомотив на ДЛОШ по самбо и международния турнир по джудо „Гладиатор“ [ +++ ]
Добавен на Неделя, 07 Април 2019 / Джудо и самбо
Tags: джудо, самбо, Гладиатор, 2019, бронз, ДЛОШ, Панагюрище, Пловдив
На ДЛОШ по самбо за мъже Локомотив спечели 3-то място отборно. С медали се окичиха: 1 място Васил Дойчинов, 2 място Жоро Георгиев, 3 място  Яни Маджаров, 3 място Иван Тодоров, 3 място Радослав Карашев, 3 място Христо Владимиров. Отлично представяне записаха на малките ни джудисти на международния турнир „Гладиатор“ в град Пловдив, където взеха бронзова купа отборно. Шампиони в категориите си станаха Моника Ценева, Борислав Симеонов и Юлиян Благоев. Сребро спечели Деян Милушев, а бронз Боян Стоев, Красимир Ценев, Теодор Събев. На пето място се класираха Рая Панова и Денислав Благоев. [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 28 Март 2019 / Волейбол
Tags: волейбол, прекадетки, квалификация, Пловдив, 2019
Отборът на Локомотив  за прекадетки (родени през или след 2004 година) отпадна драматично от финалите в държавното първенство по волейбол за тази възраст. Момичетата завършиха на трето място в  група Е от квалификационните турнири, но само първите две места дават право на участие на националните финали. Домакини на турнира бяха Марица (Пловдив), като участваха и отборите на Ботев (Враца), Локомотив 1929  (София) и Славия (София). Пловдивчанки, постигнаха две много трудни победи над Локомотив и Славия, но завършиха като първенец пред собствена публика, а с това се класираха в спора за титлата. На второ място се нареди тимът на Славия, които  надиграха в драматична битка за тази позиция Локомотив с 3:1 гейма. Така с второто си място те взеха другата квота за финали и също ще спорят за титлата. Класиране Държавно първенство (прекадетки) | Квалификационен турнир група Е № Отбор M П З Геймове Г.съотн. Точки Т.съотно. Т 1 Марица (прекадетки) ... [ +++ ]
Добавен на Неделя, 24 Март 2019 / Мъже
Tags: пълен запис, контрола, Коматево, Ботев, Пловдив
6vOPcuPJMBQ [ +++ ]
Добавен на Събота, 23 Март 2019 / Двубои А отбор
Tags: контрола, Коматево, Ботев, Пловдив, 2019
  В контролна среща играна на стадиона в Коматево Локомотив победи с 1:2 Ботев (Пловдив). Четвъртите в Първа професионална лига, бяха без голяма част от титулярите в състава си, вкл. и повикания в националния отбор на България Тодор Неделев. През първата част железничарите на три пъти пропуснаха да отбележат от чисти позиции. След направените смени второто полувреме започна равностойно. Ботев откриха резултата в 65-ата минута с попадение на младия Добрев. Железничарите натиснаха съперника си логично изравниха 4 минути преди края след гол на Йорданов вкарал отблизо отбита топка след удар на Чаворски. Домакини опитаха масирано да вкарат победен гол и това даде възможност на Локомотив да отбележи за 1:2 след бърза контраатака с чудесен пас на Романов и красиво воле на Чаворски. Пълен запис: Ботев (Пд) - Локомотив 1:2 БОТЕВ – ЛОКОМОТИВ 1:2 1:0 Добрев 65, 1:1 Йорданов 86, 1:2 Чаворски 89 БОТЕВ : Чворович, Филипов, Димитров, Ничев, Марин, Апостолов, Балтанов, Шопов, Добрев, ... [ +++ ]