Локомотив загуби от Левски през второто полувреме

guest levski

„Железничарите” организираха няколко хубави акции през първото полувреме на двубоя, което завърши при 0:0.

В 8-ата минута удар на Васил Панайотов към вратата на Локо София бе отразен от стража на гостите. Опасна атака за Левски в 23-ата минута завърши с неточно центриране на Ивайло Найденов. В 32-ата минута Локомотив София пропусна най-чистото положение от началото на мача. Николай Цветков се възползва от грешка и получи топката в наказателното поле, но стреля встрани от вратата на Митрев

Три минути по-късно хубав удар на Габриел Обертан, който стреля от малък удар доведе до корнер за „сините”.

Божидар Митрев спаси вратата на Левски от попадение в 35-ата минута. След добра атака на гостите Мартин Станкев подаде отдясно. Здравко Димитров стреля, но Митрев плонжира и улови топката.

Избрани кадри от контролата Левски - Локомотив

Треньорът на Левски направи няколко смени в състава с началото на второто полувреме. Горанов влезе на мястото на Найденов, Рошу замени Жорди Гомес, Белмонт - Прохазка, Буш - Мапуку, Любенов замени Митрев на вратата на Левски.

В 61-ата минтуа опасен удар на Жерсон Кабрал мина встрани от вратата на Локо София, излизайки в аут. Зад терена обаче имаше подвижна врата, в която топката попадна и феновете с чувство за хумор аплодираха холандеца все едно е вкарал попадение

Бабатунде Адениджи засече с глава след центриране отдясно и реализира за 1:0 в 70-ата минута на мача. Далечен удар на Жерсон Кабрал с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Локомотив за 2:0 за "сините" в 76-ата минута.

В 81-ата Буш нахлу в наказателното поле на Локо Софияу и стреля, но вратарят изби. Бабатунде бе най-съобразителен и реализира втория си гол в мача, правеки резултата 3:0.

Стартовите състави:

Левски София: Митрев, Цветкович, Ейолфсон, Георги Ангелов, Найденов, Гомес, Панайотов, Обертан, Кабрал, Прохазка, Мапуку

Локомотив: Ефремов, Виячки, Горанов, Зюмбюлев, Семерджиев, Том, Иво Иванов, Цветков, Здравко Димитров, Станкев, Илия Димитров