Добавен на Петък, 10 Май 2024 / Баскетбол
Tags: на живо, U19, баскетбол
18:00 Локомотив  – Светкавица – СТАТИСТИКА НА ЖИВО TyxW56CFtVo [ +++ ]
Tags: U19, баскетбол, Рилски спортист
В най-завързания мач на финалите до момента Рилски спортист победи Локомотив София с 58:57. Най-голямата разлика в целия мач бе 6 точки, като в по-голяма част от 40-е минути двата тима стояха на не повече от 1 кош един от друг. Рилски спечели първата четвърт, но Локомотив настъпи във втората и поведе на почивката с 34:32. Домакините успяха да ограничат противника до само 9 точки в третата четвърт, но не намериха път към това да се откъснат. Локомотив нанесе сериозен удар със серия от 7-0 в в последните три минути от двубоя, с които направи обрат и поведе с 3 точки. След това обаче гостите пропуснаха важни нападения и Катрина Бозова отбеляза решителна тройка за 58:57. В последната атака на Локомотив Рилски избра да фаулира, тъй като имаше още до бонус, а след това самоковки отново направиха фаул, който скандално не бе отсъден, с което подариха победата на домакините. Ивана Бонева и Катрина Бозова вкараха по 19 за успеха, 12 и 14 борби записа Деница Манолова. 13 за Локомотив вкара Ванеса ... [ +++ ]
Добавен на Петък, 10 Май 2024 / Спорт
Tags: 153-то, Спортно, Неофит Рилски, ден на отворените врати, 2024
На 27.05.2024 година в 153-то Спортно училище "Неофит Рилски" ще се проведе ден на отворените врати! Може да посетите класни стаи, компютърни кабинети, зона за отдих и хранене, обновения ни физкултурен салон и др. от 17:00 часа. От 18:00 часа ще се проведе среща с ръководството и преподаватели на 153. СУ в актовата зала на училището. [ +++ ]
Добавен на Вторник, 07 Май 2024 / Новини
Tags: школа, юноши, старша, набор 2005, набор 2006, Юли Петков, U19 ...
Момчетата на Юли Петков преодоляха коравият тим на Пирин Благоевград с 1:0. Единственото попадение реализира Йоан Чолов през първото полувреме. По този начин Локомотив U19 застава на първото място в класирането на София (столица) - Зонална група (обхваща области Сф, СО, Пк, Бл, Кн и Пз) с актив от 59 точки, с равни точки пред втория Септември (София). До края на сезона остават 2 двубоя, в които отборът държи нещата в свои ръце. Следва гостуване в неделя от 11:00 на РД Спорт (София), които се подреждат на 6-тото място в класирането и домакинство на 19 май на Септември (Симитли), които са на осмо място във временното класиране. Този сезон няма Елитна група (U-19), тъй като повечето силни отбори изпратиха наборите си да играят във Трета или Втора професионална лига. [ +++ ]
Добавен на Вторник, 07 Май 2024 / Волейбол
Tags: волейбол, момичета, U18
Момичетата ни до 18 взеха участие в трудната квалификация провела се в Пловдив. Те завършиха на 3-та позиция след драматична победа над Миньор Перник, с което продължават участието си на следващата допълнителна квалификация 9-10 май, както и в борбата за места сред финалистите на републиканското първенство. Други четири столични клуба - Левски София, Славия, Звезди 94 и ЦПВК станаха първите финалисти в Държавното първенство по волейбол за момичета под 18 години. Резултати и класиране в група Д вижте тук. В държавните финали по волейбол за момичета под 18 години играят 8 отбора. Останалите 4 участника ще бъдат излъчени след допълнителни квалификации. [ +++ ]
Tags: волейбол, U18, квалификации
Момичетата ни до 18 години се класираха на второ място в квалификационния турнир, провел се в град София. Нашите записаха две победи, над Дунав Русе 3:0 и Етрополе 3:1, както и загуба от домакините ЦСКА. Локомотив и Етрополе продължават на допълнителни квалификации. Победителите в групита, сред кото е и шампионът от изминалия сезон Левски София, както и отборите на ЦСКА, Софийски университет и Пирин (Разлог) станаха първите четири финалиста в Държавното първенство по волейбол на България за момчета под 18 години. Последни са представителите на Дунав (Русе), които отпадат от по-нататъшно участие. Резултати и класиране в група З вижте тук. В спора за титлата за момчета под 18 години участват 8 отбора. Останалите четири участника ще бъдат излъчени след изиграването допълнителни квалификационни турнири. [ +++ ]
Добавен на Вторник, 07 Май 2024 / Лека атлетика
Tags: лека атлетика, А1, Атлетическа за младежи
Атлетите от КЛА Локомотив София Никола Карапетров, взеха участие на А1 "Атлетическа за младежи", вижте още снимки кликвайки тук. [ +++ ]
Добавен на Събота, 20 Април 2024 / Спорт
Tags: спортно, 153 спортно училище “Неофит Рилски”, прием, 2024, Локомотив
Прием за учебната 2024/2025 в 153 спортно училище “Неофит Рилски” Първи прием 24 и 25.06 Втори прием 12 и 13.08 Клубът по бокс на Локомотив обяви, че: набира ученици (за 5-6-7-8 клас)от цялата страна желаещи да тренират бокс (10 тренировки на седмица) и да учат в нашето 153 спортно училище “Неофит Рилски” За вашите деца ще се грижат 6 квалифицирани треньора (НСА и IBA*) [ +++ ]
Добавен на Събота, 20 Април 2024 / Волейбол
Tags: волейбол, момичета, U16
Момичета U16 завършиха на второ място на квалификационния турнир, който се проведе в Димитровград на 18 и 19 април. Те загубиха първия си мач срещу домакина Раковски с 3:0, в следващия мач победиха отбора на Варна ДКС, а в последния мач надиграха 3:2 Тони спорт (Берковица). Локомотив и Тони спорт продължават борбата за класиране на Държавни финали на допълнителни турнири. Раковски (Димитровград) е първият финалист в Държавното първенство., а отборът на Варна ДКС остана на четвърта позиция без успех. Варненки преустановяват по-нататъшно участие за настоящия сезон. Резултати и класиране в група Д вижте тук. Останалите квалификационни турнири за момичета под 16 години са на 20 и 21 април. [ +++ ]
Добавен на Събота, 20 Април 2024 / Мъже
Tags: видео, Бистрица, ЦСКА 1928
[ +++ ]
Добавен на Понеделник, 15 Април 2024 / Бокс
Tags: Неофит Рилски, 153, Алейна Мехмед
Алейна Мехмед с треньор Олимпийската шампионка Стайка Кръстева загуби финала за Европейската титла при девойките до 81кг срещу Юлия Хана (Полша). Учениците от 153 СУ “ Неофит Рилски” се наредиха на 3-то място в отборното класиране на турнира купа “ България” с 5 медала от които 2 шампионски титли Зигфрит Сашев 48 кг Тони Боцев 66 кг Петър Стратиев 34 кг Давид Василев 42 кг Божидар Костов 52 кг [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 11 Април 2024 / Новини А отбор
Tags: БФС, Георги Кабаков, ЦСКА 1948
Уважаеми Дами и Господа, Ръководството на ФК „Локомотив София 1929″ АД, изразява своето несъгласие с назначаването на главен съдия на г-н Георги Кабаков за срещата ни от 29 кръг на Първа Лига с ЦСКА 1948. Вероятно много от Вас си спомнят втория полуфинал за купата на България миналата година, когато бяхме ощетени с отсъждане на не съществуваща дузпа, спестени червени картони на съперника, които не ни позволиха евентуално да достигнем финал в турнира. Тук е мястото да кажем, че нямаме абсолютно никакви претенции към съперника ни в следващия мач. Няколко пъти след това г-н Кабаков беше назначаван за ВАР арбитър на наши срещи и случайно или не, винаги неговите решения бяха в ущърб на Локомотив София. Всички сме наясно, че Кабаков е най-добрият български съдия и доказал се в международен мащаб, но също така сме убедени, че той има някакво лично отношение към нашия клуб. Бихме желали да заявим, че не желаем г-н Кабаков да бъде назначаван повече на срещи на ФК ,,Локомотив София 1929″ АД. ... [ +++ ]
Добавен на Сряда, 10 Април 2024 / Волейбол
Tags: волейбол, момчета, U18
Елате събота и неделя да подкрепите момчетата ни! 16 отбора от всички региони на страната ще играят на предквалификациони турнири за момчета под 18 години този уикенд (13 и 14 април). Участниците са разделени в четири групи по четири, а домакини на турнирите са София, Перник, Пазарджик и Исперих. Във всяка група се играе по системата "всеки срещу всеки".  Първенецът се класира за квалификационните турнири, които дават квота за Държавни финали ( 2-3 май). Останалите отбори прекратяват участието си в шампионата за настоящия сезон. Група А ще се проведе в София, с домакин ВК Локомотив 1929-Нидо. Съперници на железничарите са Черно море (Варна), Велинград волей и Арда (Кърджали). Програма на група А вижте тук. [ +++ ]
Добавен на Сряда, 10 Април 2024 / Спорт
Tags: спортното, 153-то, училищен вестник
Излезе новият брой на училищен вестник, изработен от ученици с помощта на преподаватели от 153 СУ. Той е посветен на успехите на учениците от Спортно училище "Неофит Рилски". Вижте целия брой кликвайки тук. [ +++ ]
Добавен на Неделя, 07 Април 2024 / Тенис
Tags: тенис, Вероника Железова, U18
Вероника Железова е шампион на държавния турнир до 18 г по двойки който се проведе в гр. Пловдив. След поредица от последователни победи Вероника и партньорката и спечелиха титлата. Във финала на двойки при девойките Вероника Железова (ТК "Локомотив 1929", София) и Рафаела Симеонова (ТК "Ямбол 2005", гр. Ямбол) се наложиха над Андрея Глушкова (ТК "Дема", гр. София) и Теменужка Радовска (ТК "Академия Йорданови", София) с 6:3, 6:4.  ... [ +++ ]
Добавен на Неделя, 07 Април 2024 / Волейбол
Tags: волейбол, Етрополе, U16
Група В се проведе в спортна зала "Чавдар" в Етрополе. Първенец стана тимът на Локомотив с геймово съотношение 7:4. Втори останаха представителките на домакините от Етрополе с геймово съотношение 6:4. Локомотив и Етрополе продължават на квалификационни турнири. Останалите два участника – Бдин Вида (Видин) и Дунав (Русе) също приключиха с еднакъв актив от една победа, две загуби и 3 точки. С по-добро геймово съотношение тимът на Видин е трети, а на Русе е четвърти. Двата отбора преустановяват по-нататъшно участие на настоящия сезон. Резултати и класиране в група В вижте тук. Квалификационните турнири за момичета под 16 години са в началото на месец Май, като за тях след елиминациите се класираха и отборите на Люлин (София), Пирдоп, Дея спорт (Бургас), Славия,. Прекадетките бяха на терена без капитана си - Софи, която претърпя операция след тежка контузия. В дните преди турнира момичетата я посетиха и демонстрираха подкрепата си, както и тя нейната. [ +++ ]
Добавен на Неделя, 07 Април 2024 / Спорт
Tags: тенис на маса, U15, U13
В ДОИП по тенис на маса U15 взеха участие над 200 състезатели. Отлично представяне на Деница Живкова -вицешампионка на двойки кадетки. На индивидуалния турнир в много оспорван мач загуби с 3-2 срещата за влизане в местат за медали. Много добро представяне и на Георги Драгийски, който печели убедително групата си, но малшанс при жребия го изпрати срещу вицешампиона, срещу когото не успя да се пребори. В отборното първенство момичетата заеха шесто място.   На завършилото на 06 април ДОИП до 13 години участиваха над 200 състезатели, Георги Драгийски спечели трето място на двойки мини кадети.  ... [ +++ ]
Добавен на Неделя, 07 Април 2024 / Ръгби
Tags: ръгби, ръгби 15, НСА
В шестия кръг от държавното първенство по ръгби, на стадиона на НСА и Ръгби клуб Локомотив победи домакините с 27:62. [ +++ ]
Добавен на Петък, 22 Март 2024 / Спорт
Излезе новият брой на училищен вестник, изработен от ученици на 153 СУ. Той е посветен на успехите на учениците от Спортно училище "Неофит Рилски". Вижте целия брой кликвайки тук. [ +++ ]
Добавен на Неделя, 11 Февруари 2024 / Спорт
Tags: спортно училище, 153, Локомотив
На 01.02.2023г. 153. Спортно училище “Неофит Рилски“ награди най-добрите си спортисти за 2023 г. и откри дългоочакваната мултифункционална спортна зала, която се състои от два физкултурни салона, четири съблекални и два санитарни възела. Училището е предвидило и помещение за сауна. В момента се практикуват девет различни вида спорт: футбол, бокс, лека атлетика, джудо, волейбол, баскетбол, тенис на маса, тенис на корт и художествена гимнастика. От следващата учебна година предстои въвеждането на още три вида спорт - плуване, таекуон-до и бадминтон. В присъствието на учители, директори на столични училища, треньори, ръководители на спортни клубове и ученици, тържеството бе открито с химна на училището. След това гостите се насладиха на изпълнението на гимнастичките от Спортния клуб по художествена гимнастика “Локомотив“ София, с треньор златното момиче - Катрин Велкова. В тържеството взе участие и Фолклорен клуб “Заведи оро“, с ръководител Валерия Филкова. Вълнуващо бе и изпълнението ... [ +++ ]